Το Γραφείο Διεθνών Σχέσεων του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας διοργανώνει δυο Ενημερωτικές Ημερίδες για το πρόγραμμα Erasmus+ στη Λάρισα στις 15/11/2019. Σκοπός των ημερίδων είναι να διευκρινιστεί η διαδικασία που πρέπει να ακολουθηθεί από κάθε ενδιαφερόμενο/-η κατά την υποβολή της αίτησης του/της για μετακίνηση στα πλαίσια του προγράμματος. Θεωρούμε ότι η παρουσία των φοιτητών/ριών θα διευκολύνει πολύ τη διαδικασία, ιδίως πριν την υποβολή των αιτήσεων, καθώς θα απαντηθούν ενδεχόμενες απορίες.
Ενημερωτικές Ημερίδες Erasmus
![](https://www.larisanews.gr/wp-content/uploads/wordpress/PANEPISTIMIO-SIMA-44.gif)